Napísal a povedal som k rôznym témam

Napísal a povedal som k rôznym témam

Komentáre

Všetky moje texty pre SME nájdete v mojej autorskej sekcii na SME.sk

Group

28. 11. 2013
Výsledok volieb župana v Banskobystrickom samosprávnom kraji vyžaduje popri politickej aj duchovnú a teologickú reflexiu.

Ako kresťanov a členov evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku nás k tomu zaväzuje tradícia významných osobností našej cirkvi, ktoré vedeli rozoznať rozhodujúce chvíle v dejinách našej spoločnosti a zaujať k nim stanovisko.

Group

16. 1. 2014
Strašenie Bruselom, kde sa zlí liberáli chystajú skoncovať s tradičnou rodinou, je úskok tých, čo odmietajú akékoľvek právne riešenie spolužitia osôb rovnakého pohlavia.

Predseda KDH Ján Figeľ spolu s oznámením o návrhu na zmenu ústavy vyzval na verejnú...

logo

15. 9. 2015 
Bez diskusie sa Národný pochod za život ozaj stane demonštráciou silových riešení a nepomôže mu žiadna deklarácia „radosti, sviežosti a empatie“.

Môže pochodovanie zachrániť život? Určite áno. Sú žiaľ konfliktné situácie, v ktorých je vojenský zásah poslednou...

logo

18. 11. 2015
Cirkvi sú jednou z tých spoločenských síl, ktoré majú potenciál na to, aby nebezpečnú hru politikov na záchrancov odhalili a odmietli.

Zvestujú národu evanjelium, o tom, že prichádza záchranca. Porazí nepriateľov a ochráni svoj ľud. Je vám táto veta povedomá a dráždi vás jej spojeni...

logo

16. 12. 2015 
Ak budeme lepšie poznať dejiny irackých kresťanov, ktorých sme na Slovensku prijali, môže to pomôcť im aj nám.

Na Slovensko prišli kresťanskí utečenci. Je tak trochu bizarné, ako vláda odrazu „ukradla“ projekt ich integrácie cirkvi...

logo

4. 11. 2016 
Deliace čiary v našej spoločnosti už neprebiehajú podľa konfesionálnej príslušnosti, ale podľa ochoty a schopnosti zachovať sa v krízových situáciách ľudsky a kresťansky.

Katolíci a evanjelici vydali silné svedectvo vôle po porozumení...

Diskusie

Newsletter

Zostanme v kontakte. Nebudem Vás spamovať.

Podporte ma

Moju kampaň môžete podporiť predovšetkým dobrým slovom o mne a mojom programe medzi ľuďmi.

Ak Vám to finančná situácia dovoľuje, môžete na moju kampaň prispieť darom na transparentný účet.  

Informácie o spracúvaní a ochrane osobných údajov  |  Objednavateľ: Progresívne Slovensko, Tallerova 10, 811 02 Bratislava, IČO: 51224836   |   Dodávateľ: Ondrej Prostredník ml., Nálepkova 1, 90201 Pezinok.